By Lisa Henriksen on torsdag 05. februar 2026
Category: Miss Norway 2026

Foran Kameraet

 

Hei dere <3

 

Jeg har vært så heldig å få vært med Marie Johnsen Dahlen (MJD Foto) for å ta bilder i Ålesund sentrum. Det var utrolig gøy og bildene ble sinnsykt fine! Ved å ta bilder rundt i byen øvde jeg meg selv på det å være foran kamera, noe som man burde bli vandt til i Miss Norway.

 

 

Mye av jobben skjedde egentlig før selve fotograferingen starter. Man tenker mye på forhånd hva slags følelse man vil formidle. Bildene fra i dag viser mange ulike uttrykk og følelser, og hver av dem står så sterkt på sin egen måte.

 

 

Å ta bilder er mer krevende enn det ser ut som, spesielt fordi man har lyst å finne utrykk og vinkler som føles 100% riktig. 

Derfor handlet det også mye om små justeringer. De ble kjempe viktige. I de ulike settingene ble det dype, fine kontraster mellom hvordan jeg sto, hvor jeg hadde blikket og tempoet mellom hvert klikk var med på å gi hvert bilde et eget utrykk. Marie er virkelig så dyktig og fantastisk å jobbe med.

 

I starten var jeg nokså spent. Jeg har ikke tatt profesjonelle bilder på årevis og var redd for at jeg kom til å være vanskelig å fotografere. Heldigvis var det ikke tilfellet. Det føltes så naturlig, og det var ingen store problemer med å få gode bilder i det hele tatt! Det føltes bra å vite at jeg kan bli tryggere foran kamera for hver gang, og at det ikke var så vanskelig som fryktet.

 

Jeg håper dette kan inspirere andre til å tørre å gjøre det samme, og husk at dere alltid vil vokse av å utfordre dere selv slik jeg gjorde i dag 

 

 
Stor klem, Lisa <3

 

 

Kan vi hjelpe hverandre gjennom Miss Norway? Du finner meg på:

 

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Insta: https://www.instagram.com/lisahenriks1/ 

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555486377636 

Leave Comments