
Sunniva Høiåsen Frigstad fra Vennesla i Agder vant Miss Norway 2020 på Åpen Scene 31. oktober 2020.
Utrolig flott å vinne, sier Sunniva i en kommentar etter en knallsterk innspurt med mest poeng i konkurransen.
Sunniva studerer markedsføring og ledelse, og jobber i butikk på deltid. Både studiene og yrket mitt involverer mennesker. noe hun synes er interessant og givende.
I konkurransen har Sunniva slått alle rekorder i sponsoroppdrag, veldedighet og presse.
Krevende konkurranse
Veien til den norske finalen har vært lengre enn vanlig grunnet korona-pandemien. Av over 100 påmeldte er det 9 igjen som finalister og vinnere. Dette med rekordmange poeng. Resultatet for hver enkelt er historisk gode.
Konkurransen har ikke bare gått ut på å se fin ut på bilder eller på scenen, men det har blitt utdelt poeng for en rekke utførte aktiviteter. Finalistene har utført over 72 veldedige aktiviteter. Det har vært over 200 presseoppslag og mange oppdrag i reklame og markedsføring. Finalistene har også vært med på catwalk-trening og beauty-camp. Samt høy aktivitet med foto og videoer som er publisert i blogger og sosiale medier.
Poengene fra aktivitetene har gitt juryen en indikasjon på om finalistene har evnen til å markedsføre seg selv, snakke med pressen og om de er i stand til å utføre oppdrag på en profesjonell og ydmyk måte. Alt er egenskaper som er helt avgjørende i verdensledende konkurranser som Miss World og Miss Universe. I tillegg kommer det aktiviteter innen sport, talentkonkurranse, veldedig arbeide og forskjellige typer dans.
Juryens oppgave var å velge en representant for Norge, med et vakkert ytre, intelligens, selvsikkerhet, stil og karisma, som kan føre seg på en scene.
Juryen ble ledet av øyenbrynstylist og gründer Fred Hamelten, som er blitt kåret til en av verdens 10 beste skjønnhetsbehandlinger av bladet Costume. Jurymedlemmene Svetlana Jouini som er mangeårig vinner av den norske og internasjonale frisørkonkurranser. Videre var skjønnhetsekspert Linn Nguyen dommer med 17 års erfaring i skjønnhetsbransjen. Blant annet som linergist.
Veien videre
Miss Universe er en av to ledende skjønnhetskonkurransene i verden. Finalen TV-sendes 500 millioner i 190 land. Grunnet korona-tiltakene går finalen i mot slutten av første kvartal 2021, uten at uten at vi vet sikkert hvilket land finalen vil gå.
Vi kommer straks tilbake med mer informasjon når vi vet mer.
Det er langt ut lenke til finalebilder nederst i dette innlegget.
Plassering |
Navn |
Alder |
Bosted |
Bostedsfylke |
Kommer fra |
Miss Norway |
Sunniva Høiåsen Frigstad |
20 |
Vennesla |
Vest-Agder |
Kristiansand |
1st runner |
Ina Kollset |
21 |
Rygge |
Østfold |
Våler |
2nd runner up |
Andrea Nicole Nornes Freier |
19 |
Skudeneshavn |
Rogaland |
Haugeusnd |
3rd runner up |
Matilde Lundh Forberg |
20 |
Sandefjord |
Vestfold |
Tønsberg |
4th runner up |
Celestina Andreassen |
24 |
Nesodden |
Akershus |
Fredrikstad |
Finalist |
Donjeta Deli |
23 |
Drammen |
Drammen |
Hamar |
Finalist |
Viktoria Christense Skarstein |
27 |
Grimstad |
Aust-Agder |
Oslo |
Finalist |
Christina Auli Westhelle |
19 |
Bærum |
Akershus |
Bærum |
Finalist |
Amine Victoria Fjeldberg |
19 |
Fredrikstad |
Østfold |
Fredrikstad |
Flere bilder av vinnere og finalister

Vinnere og finalister Miss Norway 2020. Foto: Joe Urrutia. Fra høyre til venstre: 2nd runner up Andrea Nicole Nornes Freier, 1st runner Ina Kollset, Finalist Christina Auli Westhelle, 4th runner up Celestina Andreassen, Miss Norway 2020 Sunniva Høiåsen Frigstad, 3rd runner up Matilde Lundh Forberg, Finalist Amine Victoria Fjeldberg, Finalist Donjeta Deli, Finalist Viktoria Christense Skarstein
Miss Norway 2020
Foto: Joe Urrutia





Andre vinnere
Foto: Joe Urrutia

1st runner up, Ina Kollset

2nd runner up, Andrea Nicole Nornes Freier

3rd runner up Matilde Lundh Forberg

4th runner up Celestina Andreassen
Flere bilder kommer.
Pressekontakt:
Pressekontakt Knut Yrvin: +47 93479561 / Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Kommentarer