By Madelen Langnes on søndag 14. desember 2025
Category: Miss Norway 2026

Fem ting du ikke visste om meg

Hei alle sammen 

Som deltaker i Miss Norway ønsker jeg å vise at skjønnhet handler om mer enn utseende – det handler om personlighet og styrke og at vi alle har en unik historie å dele. Her er fem ting som gjør meg til den jeg er:

1. Jeg ble født i vakre Nord-Norge

Oppveksten min har gitt meg sterke røtter og en kjærlighet for naturen og nordlys.

Senere flyttet jeg sørover og den reisen har lært meg å være tilpasningsdyktig og å se muligheter i forandring

 

2. Musikk er en stor del av livet mitt 

Jeg spiller saxsofon, fløyte og litt piano. Har spilt i korps i 8 år. Musikk gir meg ro i hverdagen, frihet til å uttrykke følelser og skaper glede for andre.

 

3. Favorittmaten min er sushi

Jeg elsker å utforske nye smaker og kulturer men sushi er min absolutte favoritt! 

 

4. Jeg har dysleksi

Ja, jeg har dysleksi og det har lært meg å tenke kreativt og aldri gi opp. Det er en del av min historie som har formet meg til å bli målbevisst og løsningsorientert. Har vist meg at utfordringer ikke definerer oss de gjør oss sterkere.

 

5. Jeg går på musikklinja

For meg er musikk mer enn en hobby – det er en del av hvem jeg er. Å gå på musikklinja gir meg muligheten til å utvikle meg, lære nye ting og jobbe med det jeg elsker hver dag.

 

Vi er alle mer enn det folk ser på utsiden. Jeg håper disse fem tingene har gitt deg et lite innblikk i hvem jeg er og kanskje inspirert deg til å tenke på hva som gjør deg unik ⯑

Leave Comments