By Christina Auli Westhelle on torsdag 26. september 2019
Category: Miss Norway 2020

Jentetur til byen og bananutdeling

Hei! - I samarbeid med veldedighetsorganisasjonen, Hjerterom <3

I dag har jeg vært en tur i Oslo med en venninne. Da vi gikk i 5. klasse flyttet hun fra Bærum til Lillestrøm og grunnet travle dager får vi ikke sett hverandre så ofte:( Men nå var det på tide å møtes igjen! Vi har ikke sett hverandre på over 1/2 år! Etter den vanlige updaten med hvordan kjærlighetslivet går og om det har skjedd noe siden sist bestemte vi oss for å gå BANANAS;)

Vi gikk på butikken og kjøpte en hel del bananer. Bananer er noe alle kan kjøpe, men kanskje ikke noe alle prioriterer å kjøpe. Så derfor tok vi med oss bananene og gikk utenfor Oslo S og videre opp mot Nationaltheateret. Vi delte ut bananer til vanskeligstilte mennesker. Når man skal ta kontakt med mennesker som kanskje ikke har det så lett må man være ydmyk og ikke på noen som helst måte opptre nedlatende. Av den grunn er det blant annet viktig å sette seg ned på huk for å snakke til de som sitter, slik at du ikke har et "truende" kroppsspråk. Vi møtte flere personer på vår lille utflukt, de viste takknemlighet på veldig forskjellige måter og ikke alle var like hyggelige... men nesten alle ønsket banan og det er i slike situasjoner man ikke må ta  ubehagelige kommentarer til seg, men heller smile pent og ønske de en fin dag videre. 

Omtrent halvveis til Nationaltheateret møtte vi på en dame, hun virket ikke så mye eldre enn oss og det skar virkelig i hjertet. Hun satt i en tynn genser og med ingenting opp mot halsen. Jeg satte med ned på huk ved siden av henne og spurte pent om ikke hun ville ha en banan, hun takket ja med en gang og var veldig søt. Jeg merket at hun frøs veldig og dro derfor et skjerf opp av vesken og ga det til henne. Fremover nå så blir det bare kaldere og kaldere og det er viktig å hjelpe de som trenger det aller mest! Uttrykket og takknemligheten hun ga er mye mer verdifullt enn skjerfet! Jeg håper andre også vil være rause og hjelpe de som trenger det.

(Jeg har selvfølgelig fått bilde tillatelse) 

Varme hilsner Christina

Leave Comments