I dag var første skoledag på Universitetet i Oslo. Jeg var så spent på å se alle menneskene jeg skulle gå i klasse med, hvordan opplegget på universitetet var og det å gå fra en hverdag til en annen.
Jeg møtte opp klokken 09.00 hvor vi ble delt inn i faddergrupper og tildelt faddere. Deretter fikk vi en omvisning på plassen, og vi ble vist de byggene som var mest aktuelle for oss. Som dere sikkert har skjønt så er jeg veldig opptatt av at barn og unge skal ha en bra oppvekst, og da falt det naturlig å søke på Barnevern og Spesialpedagogikk. Men det falt til slutt på Spesialpedagogikk. Så nå begynner mine tre bachelorår på UiO.
Jeg gleder meg masse til tiden framover og syns det blir spennende å endelig komme seg litt ut i voksenlivet. Ønsk meg lykke til:)