By Synne Skjelbred on fredag 21. august 2026
Category: Miss Norway 2026

En smakfull sponsor på vei mot finalen! - Gastromat

Reklame Gastromat

Nå er det virkelig finaleinnspurt og jeg er utrolig glad for å kunne presentere en av sponsorene som er med meg helt inn mot Miss Norway finalen! Gastromat.

Det er ekstra hyggelig for meg å samarbeide med en norsk merkevare med så mye historie og ikke minst en bedrift som faktisk holder til lokalt i Sande, hvor jeg nettopp har flyttet! Gastromat har blitt produsert siden 1966 og produksjonen flyttet til Sande allerede i 1977.

Jeg har også vært så heldig å få besøke fabrikken og se litt mer av hva som faktisk ligger bak den ikoniske boksen mange av oss kjenner fra kjøkkenskapet. Det er noe eget ved å møte menneskene bak et produkt og få se produksjonen på nært hold.

Det gylne krydderet

Original Gastromat er et blandingskrydder med blant annet havsalt, fersk purre, hvitløk og gjærekstrakt. Det er laget for å fremheve smaken i maten og kan brukes på utrolig mye forskjellig. Alt fra egg og pizza til fisk, kjøtt, supper, sauser og gryteretter.

Med andre ord. En av de boksene man egentlig bare kan ha stående fremme og bruke til omtrent alt!

Gastromat Grill

De har også Gastromat Grill, som bygger videre på den klassiske Gastromat smaken, men blant annet har pepper, ekstra hvitløk, fermentert ris og smøraroma i blandingen. Den er laget som et allround grillkrydder og passer perfekt når man ønsker litt mer punch i maten.

Og ja, grillsesongen trenger definitivt ikke være over bare fordi sommeren nærmer seg slutten!

Og selvfølgelig. Gastrogull!

Så har vi kanskje den morsomste varianten. Gastrogull. Potetchips med skallet på, solsikkeolje og Gastromats egen krydderblanding.

Det jeg liker ekstra godt med dette samarbeidet er at Gastromat er en merkevare med både historie og personlighet. Det hele startet faktisk med to kvinner fra Sveits og Frankrike som savnet mer spennende krydder i det norske kjøkkenet på 60-tallet og begynte å eksperimentere hjemme. Resultatet ble oppskriften som senere skulle bli Gastromat.

Nå, nesten 60 år senere, er den gylne boksen fortsatt å finne på norske kjøkken og denne uken får den også være med på min egen finaleinnspurt.

Tusen takk til Gastromat for at dere heier på meg og er med på reisen mot Miss Norway finalen. 


Sees vi på finalen 22. august?

Jeg ble selv inspirert til å delta etter å ha sett finalen i fjor. Jeg anbefaler derfor alle å dra. Kanskje du blir inspirert og? Ikke nødvendigvis bare til å melde deg på, men muligens du får lyst til å ufordre deg selv og bruke stemmen til noe som betyr noe for deg.

Du kan kjøpe billetter her  !

Klem Synne♥

Ønsker du å samarbeide, støtte eller følge reisen min? 

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Du finner meg også på sosiale medier

Instagram: @synneskjelbred

TikTok: @synneskjelbred

Facebook: Synne Skjelbred - Veien til Miss Norway 2026

Stemme på meg som din favoritt? Stem MISSU 17 til 2401 (Koster 20kr)