God kveld fra New York !
Ja, jeg vet det er natten hos dere nå, men forhåpentligvis leser dere dette når dere står opp og skal gjøre morgen rutinen deres på badet. Som mange vet er jeg mer enn middels opptatt av trening, helse, kosthold og å ta vare på kroppen og huden. Som sikkert mange andre som begynner å komme opp i 20-årene så har du kanskje ikke samme spenst i huden lengre, eller har stygge arr etter acne som tenåring. I mitt tilfelle så slet jeg med spensten i huden allerede som 21 åring etter ALTFOR mange timer i solarium og i syden uten spesiellt høy solfaktor, om solfaktor i det hele tatt. Det har selvfølgelig blirr stresset mer med årene, men vil stresse den faktoren til ALLE dere der ute uansett alder; BRUK SOLKREM og unngå solarium. Det er ikke så rart at kineserne for eksempel har så flott hud i så mange år - for de går nemmelig ikke ut i solen. Se på underarmen din og sjekk huden der. Fin, myk, elastisk og lite skrukkete sant?
Jeg begynte å gå til Skinclinic Jessheim og Linda for ca 2,5 år siden. En av grunnene til at jeg stilte spørsmålet; Føler du deg vel? i overskriften er fordi at jeg følte meg ikke vel. Jeg så at jeg så sliten ut, og jeg hadde sånn halvveis peiling på hva slags produkter jeg skulle bruke. Kjøpte ett eller annet merke og testet ut. Desverre funket ikke alle de dyre merkene på meg og noen ga til og med utslett og acne da det viste seg at jeg ikke tålte parfyme. Linda har valgt ut nøye sammensatte sett av Neostrata til meg. Dette er produkter som kun får selges av leger og autoriserte sykepleiere, og er "store bror" til excuviance som finnes hos hudpleieren. Kremene Linda setter sammen er valgt ut etter hvilken tid på året det er, alder, hud kvalitet osv.
Så som dere ser på bildet, så består min daglige rutine av; Clarifying Facial cleaner etterfulgt av en lett dagkrem med solfaktor 15. HUSK solfaktor i dagkremen skal også på om vinteren! Den jeg bruker heter Sheer Hydration. På kvelden bruker jeg forskjellige men den på kvelden heter Ultra Smoothing Cream. Kremene ligger på ca 399,- og er store størrelser og veldig drøye i bruk. Finnes også prøvepakker med komplett sett for de som vil prøve de ut.
Så hvis du også vil få hjelp til å føle deg vel igjen, ikke nøl med å kontakte Linda for hjelp og veiledning.
Se; Skinclinic.no for mer info !