By Isabelle Heiertz Dahle on tirsdag 07. juli 2026
Category: Miss Norway 2026

Viktigheten av å få ting på avstand

Foto: Lianfilm01

Hei!
Hvordan har du det i dag?

Velkommen tilbake hit til meg! 

Jeg er jo 22 år, så det begynner å bli en liten stund siden jeg gikk på videregående. Men jeg tok faktisk kunst som hovedfag igjennom videregående! Og der var det et ordtak vi brukte veldig mye som jeg tenkte å dele med dere i dag. "Husk å få ting på avstand, det er da du faktisk ser hva du trenger å jobbe med" 

Vi pleide nemlig å stå tett inntil maleriene når vi malte detaljer. Ofte så nære at nesetuppen nesten traff maleriet. Det er ofte ganske fort gjort også, om lerretet er stort. Da ønsker man jo virkelig å få til de små detaljene, de som virkelig gjør at bildet går fra fint til vakkert! Men når du står så nære maleriet, så klarer du ikke se helheten. Du ser kun den ene lille detaljen du står og jobber med. Derfor ble vi ofte anbefalt å ta et par steg tilbake og se på hele maleriet som en helhet. Og det var ofte da det kom frem hva som faktisk trengte en finpuss og hva som allerede var bra nok.

Dette har jeg tatt med meg videre og brukt i ulike situasjoner. For det er ofte vi kommer "litt for nære" slik at vi ikke klarer å se helheten. Og det kan det være ulike grunner til. Kanskje føler du deg stresset, blir litt for ivrig eller litt for detaljeorientert?

Uansett hva grunnen er så er dette et lite råd fra meg. Ta et steg tilbake i den situasjonen du står i nå og få ting litt på avstand. For det er da du ser hva du faktisk trenger å jobbe med og hva som allerede er bra nok!

Tusen takk for at du blir med på reisen,
vi snakkes i neste innlegg!
Stooooor klem,
Isabelle⭐️

HUSK at du fortsatt kan stemme på din favoritt! Send sms MISSU 10 til 2401 (20kr) for å hjelpe meg i finalen i Miss Norway 2026! Du kan til og med stemme så mange ganger du ønsker :)

Nysgjerrig på mine SoMe eller ønsker du et samarbeid?
Ikke nøl med å ta kontakt for en hyggelig prat!

Epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Instagram: Isabelle.francesca
Tiktok: Isabelledahle
Snapchat: Isabelle.dahle
Facebook: Min reise mot Miss Norway 2026!

 

 

 

Leave Comments