By Andrea Nesheim Farias on lørdag 29. juli 2023
Category: Miss Norway 2023

Å være et forbilde

(Foto: David Farias)

I starten av Miss Norway sesongen deltok jeg på Misse skole. Under dette kurset sa Knut Yrvin at vi alltid måtte tenke på å være gode forbilder, da mange mennesker i alle aldre leser bloggen og følger med på konkurransen. 

Jeg har selv to lillesøstre, og har hele livet prøvd å være gode forbilder for dem. Foreldrene mine har alltid sagt at søstrene mine blir påvirket av meg, og kan finne på å gjøre det samme som jeg gjør. Dette har ført til at jeg ser viktigheten av å være et bra forbilde. 

Under denne konkurransen har jeg gjort mitt beste for å være et bra forbilde, og ikke minst å være meg selv. Dette er grunnen til at jeg har tatt opp ting som sonde, dyrevelferd, tics og mobbing. Jeg ønsker å være en person som snakker om ting ikke alle andre ønsker eller tør å snakke om. Jeg ønsker å spre kunnskap og informasjon, og være stemmen til de som ikke kan snakke selv.

Gjennom denne konkurransen har jeg gjort mitt beste for å være et bra forbilde og spre informasjon. Jeg er også veldig fornøyd/stolt med innsatsen min og hva jeg har oppnådd. Så nå håper jeg bare at dere som lesere har oppfattet meg på samme måte. Jeg håper dere har følt at jeg er oppriktig, og at jeg har gjort en jobb med å være andres stemme. For om dere føler det da, har jeg allerede oppnådd mye. 

Til slutt vil jeg bare si tusen takk til alle som har sendt meg en melding, kommentert på postene mine eller snakket med meg i hverdagen. Jeg setter stor pris på alle de fine kommentarene og all støtten. Så masse tusen takk. 

 

- Klem Andrea <3

 

Vil du stemme på meg? Send “MISSU 2” til 2401. Du kan stemme så mange ganger du vil, og jeg setter stor pris på hver eneste stemme. Så tusen takk til alle som stemmer på meg. (Hver stemme koster 20kr) 

Ønsker du å jobbe med meg, eller har du noen spørsmål? Ikke nøl med å ta kontakt på mail Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den., eller på Instagram andrea_n_farias.

Leave Comments