fbpx

Hei alle sammen!

 

Mitt navn er Lisa Henriksen. Velkommen den offisielle bloggen min for Miss Norway 2026 !

 

Her vil jeg dele alt fra forberedelser og konkurranser til samarbeid, arbeid og nye erfaringer fra hverdagen min.

Denne bloggen er et ærlig innblikk i hva jeg står for og hvordan jeg jobber målrettet mot å bli en ansvarlig rollemodell.

 

Visste du at rundt 60 millioner mennesker er rammet av demens, og at nesten 80 prosent av tilfellene kommer av Alzheimers sykdom?

Hjertesaken min er nettop dette. Selv om det per dags dato ikke finnes en løsning på Alzheimer-marerittet, jobber jeg kontinuerlig med å bistå og bringe frem temaet - også deler av sykdommen ikke alle vet om.  Du kan lese mer om hvorfor jeg valgte denne hjertesaken her !

 

Stor klem, Lisa <3

 

Å være finalist!

Hei mine fine ♥

For noen dager siden fikk jeg sjokkbeskjeden - Jeg er videre i finalen! Det føles helt sykt, og jeg er kjempeklar for å gi alt for veien videre. 

Blant 240 påmeldte fra hele landet ble 27 kandidater valgt ut som semifinalister.

Nå står vi igjen 19 finalister som skal kjempe om tittelen. Å være en del av denne gruppen er en ære - men det er også et ansvar, og en mulighet jeg virkelig har tenkt å gripe.

En av oss kommer fra Ålesund og to fra Giske. Det gjør det hele ekstra spesielt at vi alle tre kan få representere hjemstedet vårt på en så stor scene i sommer.

Det første vi skal frem mot sommeren er å delta på to intensive bootcamper, hvor vi får videreutvikle ferdighetene våre – både på scenen og utenfor. Deretter venter mye egentrening før den store finalen ved Gateway Studios i Fornebu 22. august! Så håper jeg virkelig at jeg ser dere der i august, alle kan være å stemme!

Vi fra Ålesund ble kontaktet av Sunnmørsposten, du kan lese saken her! . Der var jeg ganske ærlig om hvor mye som skulle til for at jeg står her som finalist. Jeg ga utrykk for at det er mer arbeid enn jeg først trodde, og at i Miss Norway så er vi jo i stor grad ansvarlige for vår egen suksess. Her handler det mye om innsats og vilje til å stå på – litt og litt hver eneste dag. Nettopp det gjør reisen så spennende! Det å ha kommet så langt kan man da takke seg selv for :). I Miss Norway er din støste støtte deg selv

Utdrag fra Sunnmørsposten smp.no   Tre Lokale Finalistar    Foto : Linda Bakken

 

Man kan se seg selv vokse gjennom disse månedene - forskjellen fra start til nå er allerede enorm. Det som motiverer meg til å prestere godt i finalen er at jeg kan se tilbake hvor mye jeg har vokst og forbedret meg på scenen i forhold til i fjor på samme tid. hadde jeg skulle stått på scenen der og da hadde det blitt kaos. Det er akkurat derfor jeg er så takknemlig for all hjelpen vi har fått og muligheten til å bli bedre! Jeg får kjenne på at hardt arbeid lønner seg, og da vil man jo selvfølgelig vise det fram på den store scenen i august når man har øvd og øvd ;)

For meg startet dette som en måte å utfordre meg selv på, og det er akkurat det jeg gjør. Til vanlig ville jeg ikke gått i høyere heler enn kanskje 5-8 cm, men som finalist står jeg nå i 14cm høye sko i timevis!

Gjennom disse månedene får vi muligheten til å prøve ting man aldri har gjort før, møte nye mennesker, utvikle oss og vokse – både som en bedre versjon av seg selv og som en bedre rollemodell - det er en stor del av målet, bli noen som yngre deg selv hadde sett opp til. 

Hadde 7 år gamle meg fått vite at jeg nå har blitt finalist i Miss Norway hadde hun vært mega-stolt. Hun var veldig glad i å stå på scenen selv gjennom dans og musikk på den alderen, spesielt første året på barneskolen. Hun ville alltid opptre foran andre og likte veldig den kriblingen i magen før hun skulle prestere. Den følelsen kan jeg fortsatt kjenne igjen - det er det med å forberede seg masse på noe du brenner for og at du nesten ikke klarer å vente med å vise publikum det du har øvd på, men samtidig kommer nervene for å gjøre feil frem når du skal framføre. 

Den følelsen er vanskelig å beskrive for de som ikke har kjent den på kroppen – det lille adrenalinkicket som både skremmer og motiverer på samme tid.

På samme måte som dans eller musikk handler ikke bare finalen om å stå på en scenen i August, men om reisen dit som en helhet - timene med forberedelser, dedikasjonen, og ønsket om å bli bedre.

Det er kanskje nettopp derfor jeg trives så godt i denne konkurransen.

Som finalist i Miss Norway får jeg endelig kjenne på denne spenningen igjen– forventningene, nervene og gleden ved å gjennomføre noe stort foran alle. Og den følelsen skremmer meg aldri, for hver gang jeg kjenner den kriblingen, vet jeg at jeg er på riktig vei.

Finalen vil stille høye krav til oss alle. Vi skal mestre catwalken, posere i ulike antrekk og fremstå med selvtillit og tilstedeværelse. Miss Norway handler om langt mer enn det ytre. Det handler om hvem vi er, hva vi står for, og hvordan vi bruker stemmen vår.

For meg er det nettopp det som er gevinsten ved å være finalist, mulighetene, erfaringene. Jeg vet de vil være verdifulle, uansett hva jeg velger å gjøre videre.

Jeg tror på hardt arbeid. Jeg tror på at innsatsen man legger ned, bestemmer hvor langt man kommer. Og jeg er klar for å gi alt jeg har.

Så håper jeg du er like gira som meg for tidenes Miss Norway finale den 22. August i Fornebu!

Stooor klem, Lisa ♥

 


Kan vi hjelpe hverandre gjennom Miss Norway? Du finner meg på:

 

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

 

SoMe:

Instagram

TikTok

Facebook

 

Miss Norway Facebook side: Veien til Miss Norway 2026 - Lisa Henriksen

https://www.facebook.com/share/1QWigrHWp1/?mibextid=wwXIfr

33 Hits

Lisa Henriksen - Finaleuttaket

Hei mine fine ♥

 

Foto: Marie Johnsen Dahlen (@MJDfoto)

 

Så var den store dagen her, 14 April!

I dag er fristen vår for å levere inn finale innlegget vårt. Dette har jeg gledet meg skikkelig til, og med god hjelp fra fotograf Marie Johnsen Dahlen og dyktige Nikita Kistochka med ansvar for backstage content og finalevideo ble det så nydelig og ekstra gøy å jobbe med. 

Å tenke på at jeg sitter å skriver finaleinnlegget mitt er veldig absurd. Hvis noen hadde sagt til meg noen måneder tidligere at jeg nå var semifinalist og vært på catwalk kurs, i avisa og jobbet med sponsorer hadde jeg bare stirret rart på dem!

Å komme seg så langt er utrolig spennende, men det krever ansvar og hardt arbeid. Vi skal jo tross alt jobbe mot å bli skikkelige Misser - Et forbilde - sånt skjer ikke over natta. Jeg har fått pushet meg selv i riktig retning mer enn noen gang - og merker allerede stormskritt når jeg ser tilbake på mine første dager som deltager.

Når jeg startet hadde jeg ikke lagt ut noe som helst, ingen aktivitet i pressen og ingen samarbeidspartnere å representere meg. Jeg merket at jeg hadde en lang vei foran meg, men etter litt arbeid og publiseringer her og der så løste alt dette seg veldig naturlig og rakst.

 Eksponeringsterapi - Mitt beste hjelpemiddel

Jeg var nervøs de første gangene - rett før et intervju, nytt inlegg eller et møte. Jeg var uvant med det, og visste lite om hva jeg skulle si eller hvor jeg skulle starte. Til min store forbauselse var det ikke så skummelt som jeg skulle trodd, og når det var det - så gikk det kjapt over. Nå faller det naturlig å ta kontakt og at folk gjør det tilbake, og dersom den samtalen mellom oss går på skinner eller er ikke så definerer det heldigvis ikke meg - man kan se etter nye dører når en lukkes (for det vil alltid finnes)

 Å få jobbe sammen med flotte folk hver dag og å kaste seg ut i skumle ting vi ikke har gjort før er til nettopp fordi vi skal få kunne vokse, og jeg jobber mot å si ja til disse tingene istedenfor å la det være grunnen til at jeg trekker meg unna.

Å levere finale innlegg i bikinibilder er en av dem ;)

 

Så uten videre om og men, så håper jeg dere liker bildene - Tusen takk til alle som har fulgt med og heiet så langt ♥

 

BIKINIBILDER

Foto: Marie Johnsen Dahlen (@MJDfoto)

 

PRESENTASJONSVIDEO

 

Video av : Nikita Kistochka

VIDEO


 

Lykke til alle Misser! Heier på dere!

Stooor klem, Lisa ♥

 

Kan vi hjelpe hverandre gjennom Miss Norway? Du finner meg på:

 

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

 

SoMe:

Instagram

TikTok

Facebook

 

Miss Norway Facebook side: Veien til Miss Norway 2026 - Lisa Henriksen

https://www.facebook.com/share/1QWigrHWp1/?mibextid=wwXIfr

317 Hits

Finale-prep og betydningsfulle relasjoner: En aldri så liten life update + PostOcean!

Foto: Marie Johnsen Dahlen (MJDfoto)

 

Hei mine fine ♥ Og velkommen tilbake hit! 

 

 

De siste ukene har det skjedd så mye bra! Dagene har virkelig Boostet både motivasjonen min og retningen videre i møte med finaleuttaket. 

Gjennom hjelp fra både min første sponsor og lokale talenter fra Ålesund føles det som at jeg har drømmeteamet i ryggen. Så i dag tenkte jeg å ta dere gjennom det som har skjedd :-))

 

ANNONSE

Foto: PostOcean

Jeg er utrolig stolt over å kunne dele at jeg har fått min aller første sponsor PostOcean!

Dette er ikke bare et samarbeid men et viktig tema. Konsekvensene av å la denne saken ligge er noe som vi alle blir påvirket av til syvende og sist.

PostOcean holder til i Ålesund og jobber aktivt med strandrydding og kjemper hver dag for å holde havet og kystlinjen vår ren. Vi bor i et av verdens vakreste land, omgitt av spektakulære fjorder og natur - for ikke å snakke om Ålesund - men dessverre ser Norge også en økende utfordring med forsøpling som truer det friluftslivet vi er som mest stolt av.

Min rolle i samarbeidet er å bidra til økt bevissthet rundt dette problemet.

Gjennom Miss Norway-plattformen min vil jeg løfte frem viktigheten av å ta vare på miljøet vi bor i, og inspirere flere til å engasjere seg.

Å representere PostOcean handler derfor lite om hva jeg kan få ut av det men heller hva jeg kan gi for å Booste et allerede eksisterende samfunnsoppdrag. Og nettopp dette var et viktig tema da vi deltagere nylig var på salgskurs.

 

Å tilby noe og vite hvordan man skal gjøre det? Vanskelig men ikke umulig!

 

Som Miss Norway-deltager er det også en unik mulighet for bedrifter. Vi har en plattform, en stemme og en synlighet som kan gi verdi tilbake. Det handler om å skape samarbeid der begge parter vokser, og hvor vi som deltagere er en investering, ikke bare en mottaker.

 

I morgen venter enda et spennende møte – denne gangen med Siri Kvernberg fra SK Spraytan Molde!

Vi skal utforske muligheten for et givende samarbeid for oss begge hvor jeg kan markedsføre hennes produkter og tjenester gjennom min Miss Norway-plattform. Dette er enda et eksempel og en flott øvelse på hvordan jeg vil gå frem med å bygge relasjoner som skaper verdi begge veier.

 

 

Lights, Camera and a lot of Action!

 

For noen dager siden hadde jeg en helt fantastisk dag i Ålesund sammen med Marie Johnsen Dahlen ( som nærmest har blitt min tillitsvalgte innen medieskaping ;) – og den utrolig talentfulle fotografen Nikita Kistochka (@nikita.wed) for å kjenne på hva finale forberedelser innebærer - Og la meg bare si – da jeg på fredag fikk dyppe foten - eller hælen da - inn i finalefølelsen, ble jeg bare enda mer sulten på å gå all in !

 

Det ble en dag med intensiv jobbing med både bikini shoot i Molovegen, for å deretter flytte oss ut til å fange opp catwalk utenfor i hjertet av Ålesund. Til slutt hadde vi oss en liten tur rundt sentrum der vi lette etter de beste stedene å filme til introduksjonen á la finale - Det skuffet absolutt ikke!

 

Hotell 1904

 

Som om ikke dagen var komplett nok, fikk vi også muligheten til å ta bilder på Hotel 1904.

De var så utrolig imøtekommende og åpnet barområdet for oss, slik at vi kunne filme og ta bilder i de vakre omgivelsene. Å gå i høye hæler blant kunst og tidløs eleganse var en opplevelse jeg seeent vil glemme.

Det var rett og slett perfekt, og ga materialet vårt en helt unik dimensjon.

 

Finalen er rett rundt hjørnet - og jeg går fremover med en sterkere følelse av retning, takknemlighet og motivasjon enn noen gang. Hver erfaring former meg langs veien –  og nå skjønner jeg hvorfor Miss Norway er over flere måneder. Vi får denne tiden til å forme oss som personer og ikke bare deltagere. Litt og litt progress slår en kort periode med innsats. Og det langsiktige målet? 

 Å vokse av alt som skjer for tiden - både oppturer og nedturer. 

Vi er fortsatt så langt fra slutten, og allerede er det fullt kjør her hos meg. Listen med ting jeg har å fortelle blir lengre og erfaringene større, og jeg gleder meg mer og mer til å skrive om hva som har skjedd ila neste blogg!

 

Stor klem, Lisa <33

 


Kan vi hjelpe hverandre gjennom Miss Norway? Du finner meg på:

 

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

 

SoMe:

Instagram

TikTok

Facebook

 

Miss Norway Facebook side: Veien til Miss Norway 2026 - Lisa Henriksen

https://www.facebook.com/share/1QWigrHWp1/?mibextid=wwXIfr

127 Hits

En befolkning av kystkultur samlet ved Ålesund sjømatfestival

Hei mine fine♥

Denne helga stod jeg frivillig på stand under Ålesund Sjømatfestival sammen med Besteforeldrenes Klimaaksjon, PostOcean og Miljøvernforbundet! Utenom å dele ut brosjyrer og plakater var mitt bidrag denne helga å fortelle om kommende arrangementer, hva vi jobber for og ikke minst hvordan vi alle kan gjøre en forskjell.

Jeg liker å tenke at alene er klimakrisen umulig å takle - Ting blir masseprodusert hver dag, og ikke minst plast. Sammen kan vi alle gjøre litt, og en liten innsats fra billioner av mennesker gjør mer på en dag enn en enkeltperson hadde klart gjennom hele livet.

Foto: PostOcean

 

Samhold er viktig for å rydde plast ut av naturen, men også i helgene er aktiviteter som Ålesund Sjømatfestival akkurat det vi trenger for å være sammen med mening - enten om vi er aktiv innen klimapolitikk, jobber maritimt eller rett og slett er der for underholdning finnes det en plass for alle, og jo flere vi er samlet jo større blir muligheten for å bevare havet sammen med gode folk rundt oss.

Også denne gangen var eventet en stor suksess! Alt fra Sushikurs med SalMar og Sabrura til en svær maskin med en fisk man kunne klarte opp på - alle aldre var innom og det var utrolig koselig å kunne samles rundt noe av det Ålesund er best kjent for.

Byen er kjent for fiske ettersom Ålesund ligger sentralt i et av Norges viktigste sjømatområder.

Vi har kort vei ut til rike fiskefelt med lange tradisjoner med foredling og eksport. En god del av arbeidsplassene i området har vært og er ennå knyttet til fisken.

 

Jeg fikk stå på stand sammen med Besteforeldrenes klimaaksjon, som er en organisasjon som kjemper for en mer ansvarlig klima- og naturpolitikk på vegne av kommende generasjoner.

De jobber for å påvirke både politikere og samfunnet til å ta klimakrisen på alvor, slik at barn og unge kan vokse opp i en tryggere og mer naturvernet fremtid.

 

Foto: sentrumsforening.no

 

Det var fint å få være en liten del av noe som faktisk betyr noe – å stå der, snakke med folk og kjenne på at engasjementet finnes, midt i den livlige byen vår.

Og rett ved siden av oss hadde SalMar og Sabrura samlet seg og laget Sushikurs for alle som var innom teltet. Små barn, voksne, eldre – alle stod side om side og prøvde seg frem. Det var noe skikkelig fint med å se så mange mennesker samles rundt noe så enkelt og samtidig så gøy.

Hele opplevelsen føltes som en flott sammenkomst der seriøse temaer og god stemning eksisterte side om side. På den ene siden samtaler om fremtiden og klima, og på den andre siden latter, nysgjerrighet og folk som bare ville oppleve noe kult ved fisken.

Og kanskje var det nettopp det som gjorde dagen på rådhusplassen spesiell.
At så mange stoppet opp, og at de to kontrastene mellom naturkrise og kjærlighet for havet hang så fint sammen.

Stor klem, Lisa♥

 


 

Kan vi hjelpe hverandre gjennom Miss Norway? Du finner meg på:

 

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

 

SoMe:

Instagram

TikTok

Facebook

 

Miss Norway Facebook side: Veien til Miss Norway 2026 - Lisa Henriksen

https://www.facebook.com/share/1QWigrHWp1/?mibextid=wwXIfr

170 Hits

Veien videre

Foto: Børge Sandnes

Hei mine fine ♥

 

Nå er det lenge siden jeg har kommet med en hverdags-update.

Nå tenker jeg å dele litt med dere om hvor jeg står nå og hva som er visjonen for det som kommer! :-)

 

Salgskurs og tilbakemedling fra Catwalk kurs

I går var jeg på salgskurs med Rami Wright som virkelig åpnet øynene mine for hva jeg burde gjøre for egen verdiskaping. Rami har lenge holdt på med salg, og gjennom foredraget i går ga han oss en kort oppsummering av det han selv har erfart gjennom mange år med salg. 

Jeg tenkte opprinnelig at det å gjøre seg synlige for andre potensielle samarbeidspartnere var som å selge hvem jeg er. På den andre siden skjønte jeg ikke før i går at det vi egentlig selger er hva vi har å tilby, og at om det er klart for folk hva det er og de tenker at det er verdt tiden deres er da de først blir skikkelig "all inn".

 

 

Jeg er veldig interessert i økonomi, kjøp og salg fra før! :)

Jeg har det på skolen og vil søke på Handelshøyskolen BI for å en dag kunne selge selv når videregående er ferdig, da var det veldig stas og absolutt en bonus å få lære mer om salgsdelen av Miss Norway også.

Det jeg bet meg merke til, og som ga veldig mening når jeg fikk høre det, er at folk henger seg masse mer opp i om vi:

 

 

1. forstår ideen

2. Synes den er relevant personlig

3. Mener den er trygg

4. Det er verdt det 

+ (ser på den som klar og tydelig)

 

Enn faktorer som pris og kvalitet på ideen

 

 

Vi ble gitt inspirasjon til situasjoner vi møter på når vi selv får ideer. I Miss Norway møter vi på mange ulike folk og bransjer, så det er viktig å skape en overbevisende profil av oss selv!

 Ikke la noe være uklart når du forklarer deg selv, fordi da kan de bli usikre selv. Da skjer det ingenting, og samtalen går ikke fremover hvis de ikke er overbevist om at ideen kan passe i deres egne (og ofte travle) liv.

Samtidig er det viktig å stille DEM spørsmål. Det å inngå samarbeid skal ikke handle om oss, vi skal jo finne ut hvorfor de skal bry seg om hva vi har å komme med.

Alt i alt fikk dette meg til å skjønne at vi driver med salg for å øve på relevansen vår i forhold til andre aktører. Kanskje vi alle har det noen ser etter, men det kan ikke motparten vite om vi ikke tenker på hva deres fordeler av oss er. Jeg lærte også at avisning ikke betyr at man dårlig, men at det man kommer med ikke alltid passer for andre. Vi er forskjellige og har forskjellige behov og meninger, så naturligvis vil ikke alle svare det samme til en henvendelse.

 

Post-Catwalk kurs

I tillegg har vi fått vite hvordan vi ligger ann med poeng fra Catwalk kurset og vihar fått noen helt fantastiske bilder Fra Bjørn Dethloff, Miss Norway 2024 og Miss Norway 2025 av oss gjennom dagen, det var veldig koselig å gå igjennom :)

 

Jeg hadde jo ikke gode sko for foten min, og selv om det ødela prestasjonen var denne dagen selvfølgelig til for å lære, og med rette sko og Ålesund-gulvet er jeg klar til å gi beina en ny sjanse. Jeg gleder meg kjempemasse til å få meg selv inn på rett spor! Jeg vil derfor ta det hele som en "message" til alle der ute at man ikke burde gi seg bare fordi det kommer en hump i veien ;)

Enda et "Øyblikk" i pressen !

 

I går var jeg også på intervju med Øyblikk for å gå mer i dybden om deltagelsen min. Vi er 2 deltagere fra Giske Kommune i semifinalen, og det er veldig gøy å lage sak om!

Det ble tatt bilder av meg og Sandra ute på vannkanten ved Alnes. Vi fikk begge snakke litt om det at Miss Norway handler om mer enn det folk flest tror. Det var veldig fint å kunne få snakke om det og gå ut offentlig å fortelle litt om hvor mye annet en utseende som ligger bak det å være deltager. Jeg gleder meg så mye til å få dele saken med dere, den ble veldig bra!

 

Nå på Lørdag skal jeg stå som frivillig på stand sammen med masse andre mennesker i byen. Det blir veldig gøy! Jeg håper på å få samlet en del bilder og videoer av dagen så jeg kan dele det med dere

Ålesund sin avis Sunnmørsposten er invitert og er på utkikk etter å få delt litt av meg og det jeg skal blandt folkemengden, så det kommer nok litt avis-content i samme slengen!

 

Det er så mye som skjer, og jeg elsker det! Selv om noen ting er vanskeligere å naile enn det andre, så er det samtidig grunnen til at jeg meldte meg på til å begynne med. Jeg vil jo alltid fortsette å utvikle meg selv gjennom denne reisen, og det gjør man best gjennom prøving og feiling, it makes us stronger :D

 

Stor klem, Lisa ♥

 

 


 

Kan vi hjelpe hverandre gjennom Miss Norway? Du finner meg på:

 

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

 

SoMe:

Instagram

TikTok

Facebook

 

Miss Norway Facebook side: Veien til Miss Norway 2026 - Lisa Henriksen

https://www.facebook.com/share/1QWigrHWp1/?mibextid=wwXIfr

178 Hits

Catwalk kurs!

Hei mine fine♥

 

Endelig er jeg tilbake på bloggen etter en hektisk men fantastisk langhelg i Oslo. Det er så masse spennende som har skjedd den siste uka!

 

Dyktige coacher skaper dyktige skjønnhetsutøvere

På lørdag var det 9 timer med Catwalk kurs med de andre semifinalistene. Instruktørene er de tidligere vinnerne av Miss Norway fra 2025 (Leonora Lysglimt-Rødland) og 2024 (Lilly Sødal). De gikk gjennom det grunnleggende i å gå Missewalk og vi fikk prøve oss på forskjellige poseringer og hva som er viktig å sette vekt på on stage. Disse jentene er så utrolig dyktige og ikke minst så hyggelige og flotte folk! De gjorde dagen ekstra fin og jeg tror vi alle kan være enige i at de gjorde dagen til et godt gjennomført kurs i å gå på hæler på en ekte Miss Norway måte. Gjennom sine egne erfaringer og hard øving fikk vi innblikk i hva som skal til for å lykkes, og vi fikk starte med denne øvingen face-to-face med de som har peiling. De ga oss individuelle vurderinger i hva vi kunne jobbe med, som gjorde at i løpet av dagen gikk jeg mye bedre enn hvordan jeg startet.

 

Uenderlig med rom for å vokse

Å gå i høye sko er helt uvant for meg og noe jeg må jobbe med spesielt etter denne helga og frem til neste event, men det er bare en motivasjon til å ta med meg  hjem det jeg fikk erfare, og målet er å tilslutt føle at jeg ikke lenger er usikker på å lande på skoene og ha den holdningen jeg faktisk vil ha når jeg går.

For å måle fremdriften post-catwalkkurs filmer jeg et klipp av walken min i starten og slutten av hver måned. På den måten kan jeg selv bevise for meg selv at øvelse gjør mester, og sjekke inn med meg selv i hva jeg kan se etter å rette opp for hvert "catwalk kapittel". 

 

Etter kurset var hovedpoenget jeg tok med meg hjem at det å gå på scenen ikke bare skal handle om å gå fint, men også det å ha selvtillit, en god utstråling og at det er deg de vil få vite mer om gjennom catwalken din på gulvet - ikke det du har på deg.

 

Hva kan man lære? 

Gjennom 9 timer sammen ved Gateway Studios i Fornebu fikk jeg og de andre Missene steg for steg gått igjennom alt fra kroppsholdning, T-pose, "V-pose", Miss Norway- blikk gjennom forskjellige faser på den store scenen, hvordan lande riktig på hælene og masse små men likevel avgjørende detaljer! Det var virkelig en hjelpende hånd, og nå som øvingen min framover ligger i mine hender vet jeg nå enda klarere hva jeg vil fokusere på og hva jeg selv kan forbedre meg i. 

 

 

Riktig størrelse uten riktig støtte

Det som gjorde dagen litt ekstra krevende var at de nye skoene ikke passet fotryggen ( som ikke er så stor i forhold til resten av foten ) så bra som de egentlig skulle ha gjort, og at de var for store akkurat i det område noe som er avgjørende for å gå stabilt i hæler.

Derfor går jakten nå videre på sko eller justeringer på hælene som passer meg rundt det området. Selv om det gjorde det vanskelig å øve på det vi ble fortalt i praksis, så var dette likevel læring jeg aldri ville vært foruten. Jeg fikk jo likevel forstå hvor viktig riktig skotøy er, og jeg minner meg selv på at hæl-gåing en ting man lærer over tid, og ny kunnskap om min egen størrelse ;-)

Når foten endelig får den støtten den trenger og jeg blander det med det jeg har innsikt i, så er jeg klar for scenen igjen! Jeg liker meg der, og gleder meg masse til å føle mestring langs veien.

Konklusjon?

Både nedturer og forbedringspotensiale er til for å la oss vokse, og det burde ikke stoppe noen halvveis i drømmene sine når det alltid finnes en løsning. Det ordner seg! 

 

Man kan tro at det å ha kurs i 9 timer kan være krevende og at man lett blir sliten, men takket være den flotte gjengen vår og all hjelpen vi kunne gi og få av hverandre gikk tiden fra oss på slutten og vi var på overtid uten at jeg selv skulle ha trodd det! Det at vi er i en konkurranse stoppet oss aldri fra å være hverandres største fans, og jeg ble så glad på de andre sine vegne når jeg så dem gå over gulvet.

Så mange flinke jenter som alle hadde kapasitet til å være der for hverandre er det beste jeg kunne ha bedt om. Det er de vi skal lære og vokse sammen med, og mens latteren slo ekko gjennom studioet var jeg ikke i tvil om at det er akkurat slik en gruppe med Miss Norway semifinalister lærer best på. Vi erfarer mest sammen, og takket være alle sammen fikk jeg selv knekket koden på det jeg ellers hadde slitt med å forstå. Dette er virkelig en reise for livet, og den nyter man enda bedre i godt samhold! 

Så tusen takk til både Lilly, Leonora, alle dere som var her og alle som heier for en så flott dag!

 

Stor klem, Lisa ♥

 


Kan vi hjelpe hverandre gjennom Miss Norway? Du finner meg på:

 

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

 

SoMe:

Instagram

TikTok

Facebook

 

Miss Norway Facebook side: Veien til Miss Norway 2026 - Lisa Henriksen

https://www.facebook.com/share/1QWigrHWp1/?mibextid=wwXIfr

 

164 Hits
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på