fbpx

Frivillighet – å gi uten å miste seg selv

Frivillighet – å gi uten å miste seg selv Foto: privat

Frivillighet for meg.

Det er viktig for meg at jeg virkelig engasjerer meg i det frivillige arbeidet jeg gjør, og at jeg trives godt med det. Det er først når jeg koser meg på ekte, at jeg vet at det utgjør en forskjell. Glede smitter. 

Jeg tror frivillighet lærer oss deltakere mye. Blant annet at det er viktigere hva vi gjør, enn hvor "perfekt" det er. Det var mange ganger min første vakt på Skattkammeret der jeg gjorde litt feil, men tålmodige kunder og kollegaer hjelper til, og gjør at det ikke har så mye å si at det ikke er perfekt, bare man får det rett til slutt

Så det trenger ikke være perfekt, men det må komme fra rett sted. Et ønske om å hjelpe, bidra, eller kose seg! Å være frivillig skal være frivillig. Det er så viktig å gi uten å miste noe i prosessen. Du skal glede deg, og kose deg når du er frivillig. Så hvis du gruer deg, og føler deg utslitt når du er ferdig, uten en positiv "sense of accomplishment" så er det frivillighet på tvang.

Når giverglede er utgangspunktet for frivillighet, blir det mye bedre for den som gir, og for de man gir til. 

Du kan se noe av det frivillige arbeidet jeg har gjort på video her og her, og lese om det her<3

xoxo, 

Sol Angelica

Beklager for lite oppdateringer!
Hva gjør man når motivasjonen bare… forsvinner?
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på