For litt over et halvt år siden tok jeg et valg om å satse på noe uventet.
Jeg heter Dina Sandnes, er 22 år og bor i Trondheim. Til daglig jobber jeg som avdelingsleder i en restaurant.

Da jeg meldte meg på Miss Norway var jeg usikker på om jeg faktisk hadde det som skulle til. Jeg tenkte sjansen for å bli tatt ut som deltaker var lav. Likevel valgte jeg å satse. Jeg ønsket å utfordre meg selv, vokse som menneske og bli et godt forbilde for andre.
Kurs og bootcamps
Gjennom denne reisen har jeg opplevd utrolig mye. Kursene og bootcampene har gitt meg verdifull kunnskap om alt fra catwalk og utstråling til salg og personlig utvikling. HER kan du lese litt om hvordan det første catwalk-kurset gikk!

Noe viktig jeg kommer til å ta med meg fra denne reisen er at man alltid burde ta sjansen og satse på det man drømmer om. Uansett hvor mye man tviler på seg selv eller hva andre sier. Et forsøk vil alltid være verdt det. Jeg har lært og kjent at utvikling skjer utenfor komfortsonen.
Hjertesak og frivillig arbeid
Min hjertesak er mental helse med fokus på ensomhet. Jeg har vært så heldig å få være frivillig for ulike eldrehjem, og for Røde kors hvor jeg har tilbrakt hver mandag gjennom hele året med ungdom. Les gjerne om da jeg holdt min første aktivitet HER.

Jeg har bidratt på ulike aktiviteter og møtt mennesker som gjorde store inntrykk på meg. En opplevelse jeg aldri kommer til å glemme var da en deltaker spurte om hjelp til å tilpasse en skjorte. Det var flere år siden jeg hadde rørt en symaskin, men jeg gjorde mitt beste og deltakeren ble fornøyd med resultatet. Den lille situasjonen inspirerte meg til å sy min egen kjole til finalen som du kan lese om HER.

For meg symboliserer den kjolen langt mer enn et antrekk. Den symboliserer hvordan mennesker kan inspirere hverandre og hvordan små møter kan skape noe stort.
Presse
Gjennom Miss Norway har jeg også fått muligheten til å løfte hjertesaken min gjennom flere presseoppslag, både på Osterøy og i Trondheim. Det har betydd utrolig mye å få snakke om ensomhet i media og nå ut til flere mennesker. Du kan lese sakene mine i Bygdanytt, Nidaros og Adressa. Les om mitt aller første møte med pressen HER. Intervjuene har utfordret meg til å reflektere over hvem jeg er, hvilke verdier jeg står for og hvorfor jeg ønsker å være en del av denne konkurransen.


Photoshoots
Jeg har hatt gleden av å delta på flere fotoshoots og samarbeide med dyktige fotografer. Min første fotografering med Afra Aydin husker jeg spesielt godt. Jeg visste ikke hvordan jeg skulle posere foran kamera, men fikk god veiledning og lærte utrolig mye. Du kan lese om opplevelsen HER.

Senere har jeg også fått samarbeide med fotografer Bendik Berås og Anna Gjendem. For hver fotografering har både selvtilliten og erfaringen vokst.

Når jeg ser tilbake på denne reisen ser jeg en helt annen person enn hun som meldte seg på. Miss Norway har lært meg å tro på meg selv, satse på målene jeg setter meg og tørre å ta plass. Jeg har fått større selvtillit, blitt tryggere i stemmen min og lært at ekte skjønnhet handler om langt mer enn det ytre. Det handler om verdier, medmenneskelighet og viljen til å gjøre en forskjell.

Fremtiden
Det hadde vært en stor ære å få representere Norge i en internasjonal konkurranse som Miss Universe Norway. Jeg ønsker å bruke plattformen til å fortsette arbeidet med mental helse og ensomhet, inspirere andre til å tro på seg selv og vise at styrke handler om å løfte menneskene rundt seg. Uansett hva som skjer i finalen, er jeg utrolig takknemlig for alt denne reisen har gitt meg. Dette er ikke slutten, det er starten på et nytt kapittel.

Gjerne ta en titt på mine tidligere uttaksinnlegg! Semifinaleuttaket og Finaleuttaket
Håper du kommer og ser meg og kjolen min på scenen 22. august!
Du kan kjøpe billett HER
Følg meg gjerne videre på
Instagram:Dina.sandnes og
Tiktok: Dina.sandnes ❤️
Kommentarer