fbpx

Nye bilder, nye samarbeidspartnere og ny matoppskrift ;)

Nye bilder, nye samarbeidspartnere og ny matoppskrift ;)

Heii :)


Nå tenkte jeg å gi en liten oppdatering av hva som skjer i min hektiske hverdag for tiden! 

Eksamenstiden er for det første i full gang, jeg har 3 eksamener mellom 14 og 27 mai så det kommer til å bli noen mye stress fremover. Det jeg må være flink til er å være fult fokusert når jeg sitter på lesesalen og klare å slappe av og tenke på helt andre ting når jeg ikke leser. Et fint avbrekk fra all lesingen er å bruke tid på Miss Universe deltakelsen min. Skrive blogginnlegg, sende ut noe mail og booke noen møter.

I morgen har jeg to møter i forbindelse med Miss Universe, kl.16:00 skal jeg i møte med ett fotograffirma, så det kan bli veldig spennende. Og kl.18:30 skal jeg få satt på vippeextention. Jeg kommer til å skrive mer om hvem jeg var hos og legge ut bilde av hvordan det ble i neste innlegg. Jeg har tatt vippeextention en gang før og det ble kjempebra så jeg gleder meg maaasse til i morgen :D

Nye bilder

Igår sendte Marika meg noen fler bilder fra photoshooten jeg hadde med henne for 1 ukes tid siden. Så hvis du går i fotomappen min ligger det noen fler bilder der nå :)

 

Bildet øverst i bloggen er et av de nye bildene hun sendte meg :)


For meg er det viktig å ta bilder som viser hvem jeg er. Jeg ønsker ikke å ta "typisk sexy" bilder man ser mange steder hvor jenter poserer i sexy undertøy i alle mulige rare stillinger med rumper og pupper struttende ut. For noen kan det føles naturlig, men for meg er det langt ifra hvem jeg er. Jeg er ikke redd for å vise kropp, men jeg føler det er viktig å ha respekt for kroppen sin og tenke over hva man prøver å formidle med de bildene man legger ut av seg selv. Når folk ser bilder av meg ønsker jeg å formidle noe, jeg ønsker at de som ser på bilder av meg føler at jeg "snakker til dem", at jeg gir dem noe ekstra. Jeg ønsker at bildene rett og slett skal ha ett "Nora preg" over seg som viser hvem jeg er, ikke at man bare ser enda ett bilde av en pen kropp.

Om jeg klarer det igjennom de bildene jeg legger ut av meg får være opp til andre og bedømme, jeg kan bare si hva jeg ønsker å oppnå :)

Granola-oppskrift

Som sagt tidligere er jeg veldig glad i å lage mat. For noen dager siden lagde jeg granola og den ble såå god at jeg tenkte jeg ville dele granolaoppskriften med dere :)

bilde-6_20130501-163139_1.JPG

 

Granola med smak av vanilje og appelsin

  • 2 dl hakkede mandler
  • 1 dl hakkede valnøtter
  • 1 dl solsikkekjerner
  • 2 dl kokosmasse
  • 1 dl linfrø
  • 1/2 dl hakkede hasselnøtter
  • 1/2 ts salt
  • 1 dl vann
  • 2-3 ss nøytral olje (raps f.eks.)
  • 1 ss kanel
  • revet skall av en økologisk appelsin
  • 3 ss appelsinsaft
  • 1 ts vaniljeekstrakt

Sett stekeovnen på 160 grader. Bland først sammen alt det tørre og tilsett deretter resten. Bland alt godt sammen og legg det deretter over på en langpanne. Smøt blanding jevnt utover. Stekes i ca. 30 minutter. Rør rundt i granolaen ca hvert 10 minutt slik at det ikke blir brent.

Granolaen kan spises f.eks. spises med gresk eller tyrkisk youghert eller med cottage cheese og syltetøy ;)

Hva skal jeg idag?

Nå skal jeg straks møte min kjære venninne Live som jeg har kjent siden jeg gikk i 5 klasse. Hun bor egentlig i Bergen, men er på besøk i Oslo denne uken. En liten funfact er at jeg både er fadder til henne (hun døpte seg rett før hun skulle konfirmeres) OG jeg har vært forlover i bryllupet hennes så det er to store oppgaver hun har påtatt meg opp igjennom årene,hehehe ;) Hun og jeg skal hjem til lillesøstra mi og kose oss med mat og prat ikveld, så det blir kos <3

Håper alle koser seg like mye på 1 Mai som det jeg gjør! 

Ønsker alle en kjempefin dag videre

Klemmer fra Nora

 

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

My feet is covered in gold
Unicef!
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på