fbpx

1. Mai, Arbeidsdag?

the-meg-ler-ENDRET-STR Lillebror Theo hjalp også til med beitepussing

Hei og hå. 

Så vanligvis er 1. Mai en fridag i Norge men når du bor på gård betyr det arbeid! Vanligvis pleier min lokalklubb med hest arrangere stevne hver 1. Mai men siden hele stevne sesongen med hest er avlyst pga corona så betyr fridag - gårdsarbeid!

Beitepussing på gamle måten

Så igår fikset jeg og min mor på det ene beitet til hestene, gjerdet og vi dro opp ugress og planter som ikke tilhører jordet - og vi dro det opp med hendene! Altså vi jobbet som de gjorde før i tiden. Det var utrolig deilig vær men jeg er veldig glad for at jeg ikke hadde lange negler når vi dro opp slike planter med hendene, hehe. Måtte bruke litt krefter men det var også veldig kult og se hvor lange røtter noen av plantene hadde og det er alltid godt å bruke seg litt fysisk! 

Mamma og meg i action 

Tok en del fine bilder i det flotte været som jeg ville dele med dere før det bærer videre på gårdsarbeid videre resten av helgen. 

Første beite klart til guttene på 4 bein

Takk til alle som leser og følger meg.

For dere som ønsker følge meg på FB FØLG HER

Instagram & Tik tok: Vikktska

Om du ønsker samarbeid eller promotering skriv gjerne til: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Ha en god helg videre alle sammen 

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Pangstart på Mai!
#see a plate fill a plate
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Meld deg på Miss Norway 2026

Vi har fortløpende uttak gjennom høsten og vinteren. Gitt at bilder og informasjon spurt om i skjemaet er på plass, blir du invitert til et gratis introduksjonskurs. Da vil du lære om konkurransen, og vil kunne vurdere om du skal delta videre. Det er lurt å følge med på årets vinnere og nye deltagere, for å få et innblikk i hva konkurransen går ut på. Vi gleder oss til å se din påmelding!

Trykk her for mer informasjon og påmelding

Beste hilsener fra Miss Norway

Logg inn

Meld deg på