
Hei alle fine♥
Hverdagen er hektisk men jeg føler at jeg får til å balansere den bra, selv om det ikke alltid er like enkelt.
Å kombinere det å være fulltidsstudent, mamma og deltaker i Miss Norway 2026 er litt ekstra krevende, skal jeg være helt ærlig. Samtidig synest jeg at det er utrolig gøy, og jeg kjenner at jeg virkelig brenner for det jeg holder på med. Jeg prøver å satse så mye jeg klarer på konkurransen, men det er også veldig viktig for meg å ta vare på både studiene mine og familien min.
Jeg er en person som fort blir engasjert i nye ting, både på godt og vondt. Når jeg først bestemmer meg for noe, gir jeg veldig mye av meg selv. Akkurat nå føler jeg kanskje at arbeidet jeg legger i konkurransen tar litt mer plass enn skolen, men jeg prøver hele tiden å bli flinkere til å prioritere riktig. Neste uke har jeg en fagtekst som skal levers inn, så da må fokuset mitt naturligvis ligge mest der.
Samtidig skal jeg også rekke å være den beste mammaen jeg kan være. Det er den rollen som betyr mest for meg, og som gir meg mest motivasjon i hverdagen.
Selv om dagene kan være travle, kjenner jeg også på en stor takknemlighet. Jeg får låg til å jobbe mot drømmene mine, samtidig som jeg bygger en fremtid for både meg selv og barnet mitt. For meg handler ikke denne reisen bare om konkurranse, men om personlig utvikling, mestring og det å tørre å satse, selv når livet er fullt av ansvar.
Noen ganger må man bare gjøre så godt man kan og stole på at man klarer å finne en balanse underveis. Og det er akkurat det jeg prøver på hver eneste dag♥
Ta godt vare på dere selv!
Stor klem, Emilie♥
Håper du vil følge meg på reisen min mot Miss Norway 2026!
Mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Instagram: emiliedolmer
Tiktok: emiliedolmer
Kommentarer