Heisann! ❤
Mandag var første dagen tilbake på skolen etter 8 uker med praksis, noe som både er litt godt og litt vemodig da jeg stor trivdes der jeg hadde praksis! Dette semesteret hadde jeg praksis i psykiatrien, og var utplassert i Ålesund Kommune Psykisk helse og rus. Her møtte jeg utrolig mange fine mennesker, og fikk et helt nytt blikk på hva kommunen vår har å tilby.
Psykisk helse og rus er noe jeg har lyst å jobbe med som ferdig utdannet sykepleier og brenner veldig for akkurat dette temaet. Alle vil i løpet av livet oppleve tyngre perioder, og dette må normaliseres og snakkes mer om. Stigmatiseringen rundt psykisk uhelse må bort, og åpenhet rundt dette bør ikke være så skummelt som det er. Vi har alle en psykisk helse som er like viktig å ta vare på som sin fysiske helse!
Ellers startet vi uken med sol og strålende høst vær her i Ålesund, som ble utnyttet med å gå en tur rundt Aksla som er en flott tur der man kan nyte utsikten av Ålesund sentrum på toppen. Det er så vakkert ute nå med alle høstfargene, spesielt når det er fint vær. Hvis man er i Ålesund er det absolutt verdt turen opp til Fjellstua for å se solnedgangen. Nå er det også mye mindre folk enn på sommeren da det ikke er like mange turister fra cruise båtene som kommer innom hele sommeren.


- Melanie ❤
Ønsker du å samarbeide med meg? Ikke nøl med å ta kontakt ❤
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Facebook
Instagram
Kommentarer