fbpx

Bli kjent med meg!

Classic

Hei og velkommen til mitt første Blogg innlegg! 

Mitt navn er Vilde Padøy og jeg studerer logistikk ved høgskolen i Molde. Tar også et økonomifag på siden. På fritiden liker jeg å lese bøker eller lære nye ting når jeg har tid. Har også det siste året blitt mer og mer opptatt av: Shopping og hudpleierutiner. 

Favorittbøkene jeg holder på å lese akkurat nå er:

- Man's search for meaning av forfatteren Viktor E. Frankl. Som er en Auschwitz overlever. Veldig interessant bok så langt, og får virkelig en til å tenke over ulike perspektiver på ting. Har den på Kindle

- Everything Is Obvious Once You Know The Answer, How Common Sense Fails av Duncan J.Watts. Er en psykologi bok som forteller om sosiale normer, væremåter og kultur. Hvordan vi kan forberede oss på fremtiden og argumentere/forstå andre mennesker bedre. Er også interessant fordi den viser frem forskjeller på hva som er kultur og generelle menneskelige væremåter. Noen ganger kan slikt være vanskelig å skille. Har denne boken fysisk. 

 

Lærer meg selv også Japansk på fritiden! Nettopp begynte med det og kan litt Hiragana og Katakana. 

どうぞ よろしくお願いします。 (Dozo yoroshiku  onegai shimasu) Hyggelig å møte deg! 

Akkurat denne uken har jeg 4 innleveringer som er ganske så store som jeg holder på å jobbe med. Tar 5 fag akkurat nå, men er glad for å ha muligheten til å studere. Som jeg vet ikke alle andre land/steder har slik som vi i Norge. Er takknemlig for det. 

Tok et par bilder for Miss Norway konkurransen på søndag som jeg tenkte å dele. Bor i det snø vakre Molde, men er bergenser! 

 

 

 

Hvem er jeg? Hvor er jeg fra? Hva brenner jeg for?...
Rasistiske meldinger begynte å tikke inn: Presseop...
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på