fbpx

Innlagt på sykehuset !

279262675_369952468393929_7216293933139966803_n

 

Hei alle 

 

Torsdag sist uke ble jeg innlagt på kvinne og barn senteret her på st.Olavs hospital i Trondheim, Jeg skulle operere bort en cyste som lå på den ene eggstokken min. Det ble heldigvis en kikkhulsoperasjon, så da får jeg ikke så store arr.
Jeg har nå fire store plaster på magen.

Noen uker før jeg skulle inn på sykehuset så fikk jeg en tykk konvolutt i posten der det sto masse om det jeg måtte og ikke møtte gjøre før operasjonen.
jeg skulle ikke ha på sminke eller ha på linser og jeg skulle ikke være alene det første døgnet etter operasjonen.
Jeg skulle faste før jeg møtte opp og det gikk helt fint for jeg skulle operere kl. 07 om morgenen! Å da måtte jeg møte opp kl. 06 … dette var voldsomt tidlig.

                                               

                                              

Jeg har slitt med mensen smerter siden jeg fikk mensen som 13 åring, når perioden kommer har jeg ikke kunne gjøre noe annet enn å ligge i sengen å be til høyere makter om at smerte snart skulle gå over. Dette har jo vært ett så stort problem med både jobb og skole, Legene mente jeg måtte sjekke meg for endometriose, men det er vanskelig å finne ut av uten å måtte operere.
Det som er så flott er at legene trodde at cysten kunne være problemet! men da de opererte meg fant legene ut at jeg hadde endometriose! så dette forklare så mye, Det kjenner jeg egentlig er veldig godt! godt å kunne vite hva problemet er og at jeg har ikke vært overdramatisk alle disse årene.

                                        

                                          

                                         

                                         

Da jeg våknet opp etter narkosen ble jeg trillet inn på rommet mitt og fikk mat! jeg hadde fastet i 18 timer så disse to brødskivene var det beste jeg noen gang hadde smakt, haha.
Jeg dro kl. 20 på kvelden da kom heldigvis pappa og hentet meg, vi dro innom apoteket å hentet smertestillende før han kjørte meg hjem.

                                     

Nå er jeg hjemme med Sykemelding og prøver å bli bedre.
Jeg har hatt forferdelig mye luftsmerter som ligger seg  i skuldrene mine, jeg fikk fortalt det er er helt normalt og at det vil gå over hvis jeg prøver å gå litt rundt.
Satser på at det kommer til å bli bedre ganske fort!

 

-Ida 

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Jeg er finalist
Norskundervisning til flyktninger hos frivilligsen...
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2025

Meld deg på 2025-sesongen av Miss Norway. Vi gleder oss til å se deg i konkurransen!

Det som skjer nå er fortløpende uttak. Gitt at bilder og informasjon er på plass, blir du invitert til obligatorisk introduksjonskurs på høsten og vinteren. Det er lurt å følge med på årets vinnere og nye deltagere, for å lære hva konkurransen går ut på. Vi gleder oss til å se din påmelding!

Trykk her for mer informasjon og påmelding

Beste hilsener fra Miss Norway

Logg inn

Meld deg på