fbpx

Kvinne og nerd. Hæ?

84581482_204656217598124_5147107426209628160_n

Hei dere!

Så som de fleste vennene mine vet, så er jeg en giga nerd. Jeg pleier ikke å bruke det ordet om meg selv, jeg identifiserer meg med ordet, men så snart man starter å bruke det, føler jeg det blir litt "billig", jeg syntes det mister betydningen rett og slett. 

Hva vil det si å være en nerd?

Folk har forskjellige oppfatninger, men min mest grunnleggende oppfatning er at du er lidenskapelig intressert i noe. Vi har steriotypiske subjects som er by default øremerket som "nerdete" også har vi f.eks fotball fans. Du kan være en fotball fan, også kan du være fotball nerd. En fotball nerd er mer enn kun intressert i å se lag de heier på spille, de har all slags mulig kunnskaper om spillet. En nerd er på skala'n over fan. En nerd går dypere enn det overflatiske. En nerd ønsker å vite alt. 

Noen som er oppslukt av å samle sammen informasjon.  

 

 Akk, det var nok filosofering, her er grunnen til at jeg startet å tenke på ordet nerd i seg selv. 

Nå har det seg sånn at jeg er medlem av Hyperion, Norges forbund for nerder. I denne sammenhengen ble jeg intervjuet av Pegasus magasin. Pegasus er drevet av Hyperion og har masse spennende artikkler innenfor alle mulige nerdete ting. 

 

 

Her er en link til intervjuet♥

https://soundcloud.com/pegasuspodden/selvutnevn-nerd-og-miss-norway-deltaker

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Home away from home
Makeup Artist?

Relatert

 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på