fbpx

Lag sunn pommes frites.

Lag sunn pommes frites.

Reklamert blogginnlegg.

God morgen! I det siste har været vært helt nydelig, og jeg sitter nå ute å skriver. Dagene har gått mye til trening og kosthold, og siden været har vært så fint, har det blitt litt ute-treninger også. 

En venninne av meg tipset for en stund siden om "sunn pommes frites", ved å bruke søtpotet. Og det smaker myye bedre enn vanlig potet! Alt du trenger er; eggehvitter, søtpotet og grillkrydder.

Først setter du ovnen på 200 grader, og skjærer søtpoteten i skiver eller terninger. Deretter dypper du søtpoteten i eggehvitte, og legger den på et stort stekebrett. Tilslutt drysser du grillkrydder over og setter det i ovnen i ca. 20 minutter. Superenkelt og smaker veldig godt!

Nå skal jeg kose meg videre i sola, og glem ikke å stem på meg ved å sende: missu 5 til 1963!

b2ap3_thumbnail_Skjermbilde-2014-06-07-kl.-10.36.07.png

foto: Lone Elisabeth Nergaard.

----------------------------------------------------------------------------

Har du husket å bestille din plass til finalen på Kragerø, den 27-29 juni? Bestill her!

b2ap3_thumbnail_b8cc41f2c23fcd5970f74c3c49efafec_L.jpg

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Weekend på Grand hotel før finalen
Se hva jeg fant
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026

Påmelding for 2025 er avsluttet! Du kan nå melde deg på 2026-sesongen av Miss Norway. Vi gleder oss til å se deg i konkurransen!

Det som skjer videre er fortløpende uttak. Gitt at bilder og informasjon er på plass, blir du invitert til obligatorisk introduksjonskurs på høsten og vinteren. Det er lurt å følge med på årets vinnere og nye deltagere, for å lære hva konkurransen går ut på. Vi gleder oss til å se din påmelding!

Trykk her for mer informasjon og påmelding

Beste hilsener fra Miss Norway

Logg inn

Meld deg på