fbpx

Mitt bidrag til semifinale uttaket!

Hei alle!

 

Velkommen til mitt bidrag for semifinale uttaket!

Jeg tenkte å starte med en oppfriskning på hvem jeg er. Jeg heter Caroline Othilie Gavem Sørå og er 19 år gammel (blir 20 om én måned!!). Jeg vokste opp i Rælingen, et lite tettsted i nærheten av Lillestrøm. Barneskolen gikk jeg på Fjerdingby, deretter gikk jeg på Marikollen ungdomsskole.  Videre fullførte jeg Medier og Kommunikasjon på Lillestrøm videregående skole. September 2024 startet jeg min utdanning innenfor Kriminologi og Psykologi på Royal Holloway University of London. Jeg har også deltidsjobb på Ahus sin kjøkken avdeling hvor jeg jobber så mye som mulig i feriene mine fra universitetet.

Min oppvekst i Rælingen har gitt meg en turglede og en generell interesse for natur. I Rælingen har vi et vakkert fuglereservat som heter Nordre Øyeren Naturreservat. Her har jeg gått mange fine turer med familien min oppigjennom. Videre er Rælingen også kjent for Henrik Kristoffersen, han er i verdenstoppen innenfor slalom og startet sin karriere i Marikollen sin egen slalombakke. Når jeg tenker over det så er Rælingen virkelig et kult sted å vokse opp når man ser litt nærmere på det!

Litt mer om meg så brenner jeg virkelig for kriminologi og psykologi, nærmere bestemt det som foregår i hjernen til mennesker og hva som former måten hver enkelt tenker og oppfører seg. Jeg brenner også for eldreomsorg og eldre sin mentale helse. Det er fort gjort og føle på litt ensomhet etterhvert som man blir eldre og kanskje litt mer isolert fra resten, spesielt på eldresenter eller pleiehjem. Derfor ønsker jeg å gjøre alt jeg kan for å hjelpe til ved å være frivillig på eventer i den lokale kirken min og snakke med alle som kommer inn, om det er fordi de trenger mat eller selskap.

Videre i denne konkurransen er fokuset mitt å gjøre mitt absolutt beste for å komme så langt som mulig. Jeg skal fortsette å blogge og oppdatere dere alle på hva som skjer i livet mitt og Miss Norway reisen min. Jeg skal fortsette å være frivillig og hjelpe lokal samfunnet mitt og bidra så mye jeg kan. Jeg skal også øve på å gå i hæler og generelt bare virkelig sette inn støtet nå videre mot finalen!

Takk for at du leste
- Caroline Sørå<3

 

 

Gjerne følg meg på instagram!<3 - carolinegavem

 

Hvis du ønsker å samarbeide med meg, eller hjelpe meg gjennom min Miss Norway reise, kan du gjerne kontakte meg på instagram eller mail - Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. <3

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Bli bedre kjent med meg!
#oransjeskjerf

Relatert

 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026

Påmelding for 2025 er avsluttet! Du kan nå melde deg på 2026-sesongen av Miss Norway. Vi gleder oss til å se deg i konkurransen!

Det som skjer videre er fortløpende uttak. Gitt at bilder og informasjon er på plass, blir du invitert til obligatorisk introduksjonskurs på høsten og vinteren. Det er lurt å følge med på årets vinnere og nye deltagere, for å lære hva konkurransen går ut på. Vi gleder oss til å se din påmelding!

Trykk her for mer informasjon og påmelding

Beste hilsener fra Miss Norway

Logg inn

Meld deg på