Hva gjør noen ekte vakker – selv uten feilfri sminke eller perfekte klær?
Tidligere ville jeg kanskje sagt at skjønnhet bestemmes av samfunnets skjønnhetsidealer -– ofte uoppnåelige, og med usunne forventninger til hvem eller hva man burde være. Jeg hadde selv slike forventninger til meg selv, og slet lenge med å godta at enkelte ting ikke kan endres på.
I dag føler jeg at skjønnhet innebærer langt mer enn man kanskje først tror, og at man kan finne det i hver og en av oss.
Må man egentlig ha en fasit på hva skjønnhet er, eller kan vi selv velge hva vi ser skjønnhet i?

Akkurat slike spørsmål er grunnen til at jeg ønsket å melde meg på Miss Norway. Jeg har fortsatt uendelig mye å lære her i livet, og dette er vanligvis ikke noe jeg ville kastet meg ut i – spesielt siden jeg er helt uerfaren og akkurat gammel nok.
Jeg heter Lisa, og jeg fylte 18 år i midten av desember og bor for tiden i Ålesund. Videre håper jeg å søke meg inn på eiendomsmegling i Oslo. Jeg interesserer meg for dette feltet fordi jeg elsker å kommunisere, spesielt når det er mening bak ordene. Det å kunne representere noe større enn meg selv, som for eksempel et meglerfirma, gir meg en følelse av ansvar – og det er da jeg jobber aller best.
Å være kandidat i Miss Norway er kjempespennende, og jeg ser på det som en læringsprosess. Personlig utvikling er minst like viktig for meg som fine kjoler og poseringer, og jeg ønsker å møte denne reisen med selvbevissthet og respekt, også når det gjelder temaer jeg skal jobbe med og snakke om fremover – spesielt én sak som har hatt stor påvirkning på livet mitt. Med å få en stemme kan jeg være med på å gjøre en forskjell for de som er rammet av saken min, og bruke rollen min til noe nyttig.
For meg handler Miss Norway om å gå utenfor komfortsonen, være åpen, ta meg tid til å forstå rollen og bygge erfaring steg for steg.
Denne bloggen vil være et sted for oppdateringer, utvikling og erfaringer gjennom reisen min i Miss Norway. Jeg ser frem til å vokse i denne rollen og til å dele prosessen videre med dere!
Tusen takk for at du leser. Jeg håper virkelig dere gleder dere like mye som meg til årets sesong, og vil følge med videre og bli en del av reisen mot Miss Norway 2026
Gjerne ta kontakt! :
E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555486377636
tiktok: https://www.tiktok.com/@lisa.henriksen?lang=nb
Kommentarer