fbpx

Det er greit å være sliten

IMG_2601

(Foto: privat)

Hei alle sammen!

Jeg har flere ganger skrevet innlegg hvor jeg beskriver meg som veldig energisk, glad og full av energi. Dette er meg 99% av tiden, men en gang innimellom går nesten som lufta ut av meg. Når dette skjer snakker jeg ikke like mye, jeg er ikke like energisk, og har ikke like mye energi som vanlig. Jeg pleier da å hive på et smil, og late som ingenting. Men når jeg er hjemme, kan jeg slappe av og være meg selv.

Siden jeg er kjent som ei veldig energisk jente, og elsker at jeg bobler over av energi, så liker jeg ikke de dagene hvor jeg kjenner at alt er ekstra tungt. Men med årene har jeg lært at disse dagene er kroppens måte å si at den trenger å slappe av. Jeg prøver derfor å ta det ekstra mye med ro, og tillate meg selv å slappe av på disse dagene. 

Dette er noe jeg strever veldig med, fordi jeg stort sett liker å ha mye å gjøre og er ikke noe fan av å slappe av. Men om man ikke hører på kroppen sin, så vil man bli straffet. For eksempel kan man bli utbrent, deprimert eller være sliten lengre enn "nødvendig". Det er derfor utrolig viktig at vi som mennesker lytter til kroppen vår. Er vi sliten så slapp av. Ikke press deg for hardt for da vil du bli straffet for det, og det vil ikke lønne seg i lengden.

 

- Klem Andrea <3

 

Vil du stemme på meg? Send “MISSU 2” til 2401. Du kan stemme så mange ganger du vil, og jeg setter stor pris på hver eneste stemme. Så tusen takk til alle som stemmer på meg. (Hver stemme koster 20kr) 

Ønsker du å jobbe med meg, eller har du noen spørsmål? Ikke nøl med å ta kontakt på mail Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den., eller på Instagram andrea_n_farias.  

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Oppslag i Knappen Nytt
Intervju i Akers avis Groruddalen
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på