God kveld dere!
De siste ukene så har jeg tenkt veldig mye over en ting, som jeg den siste uken har snakket en del med familien min om. Det å bli organdonor. Å være organdonor er noe som kan ofte høres veldig skummelt ut i starten. Det å gi en kroppsdel av deg videre til en annen person - at du foreksempel skal mangle et hjerte. Men i virkeligheten så er det ikke så skummelt, det er faktisk en veldig fin og viktig ting!

Jeg bestemte meg i går, og i dag så er jeg en organdonor fram til jeg dør. Jeg håper jo såklart jeg lever i utrolig mange flere år, men når min tid er ferdig - så vil jeg donere det jeg kan donere. Dette er et valg jeg harr tatt fordi når jeg er borte så har kroppen min absolutt ingenting å si for meg. Men for noen andre kan den ha alt å si - mellom liv og død. Det er utrolig mange mennesker i dag som står i lange kø og lister for å få et organ de trenger for å kunne leve lenge - både barn, unge og voksne.


Jeg har lyst til å være en av de som gjør det lettere og fortere for de! Derfor er jeg nå organdonor. Det er hyggelig å tenke på at selv den dagen jeg er borte fra denne kloden, gjør jeg fortsatt en forskjell for menneskehet!
Det kan du også, her: https://organdonasjon.no
God natt alle sammen<3
Kommentarer