fbpx

Frivillig arbeid- støtte lokalmatprodusenter

I dag har vært en fantastisk dag hvor jeg har hatt gleden av å delta i et veldedig prosjekt på en fiskebåt. Mitt mål var å støtte opp om lokale matprodusenter ved å bidra til den lokale matproduksjonen. Siden klokken 04 i natt har jeg vært aktiv om bord på fiskebåten, og det har vært en utrolig opplevelse. Jeg fikk være med på å fiske opp de herlige rekene, og sammen med andre frivillige har vi skrellet og kokt dem om bord. Etter en hard arbeidsøkt tok vi rekeskattene med til land, hvor vi effektivt fordelte dem på ulike poser for å bli transportert til de lokale matprodusentene med en dedikert bil. Det var rørende å se engasjementet til alle involverte og vite at våre innsats har en positiv innvirkning på lokalsamfunnet og støtter opp om den bærekraftige matproduksjonen i området. Denne opplevelsen har virkelig satt en dypere forståelse for betydningen av å støtte opp om lokale matprodusenter og bærekraftig matproduksjon. Å se hvor mye arbeid og lidenskap som legges ned i å fange og bearbeide de ferske rekene har gitt meg en ny bevissthet om hvor viktig det er å handle lokalt og støtte opp om bærekraftige næringskjeder. Jeg er takknemlig for muligheten til å delta i dette veldedige prosjektet, og det har inspirert meg til å fortsette å bidra til samfunnet på ulike måter. Sammen kan vi gjøre en forskjell, og i dag har jeg virkelig følt at vi har vært med på noe meningsfylt og verdifullt. Jeg oppfordrer alle til å finne måter å engasjere seg i slike prosjekter som bidrar til lokalsamfunnet og miljøet vårt - det gir en opplevelse av tilfredshet som ikke kan beskrives med ord.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Forberedelser før fotografering
Ikke din kropp, ikke din business
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på