Hei!
Vil du oppleve mer og bruke mindre penger? Da er nok dette innlegget noe for deg!

Jeg tenkte å gå gjennom noen punkter om hva som kan være lurt å sjekke gjennom og hva jeg anbefaler å gjøre før man drar på ferie og mens man er der.
Håper at dette innlegget kan være nyttig for deg og at du kan få noen fine opplevelser ut av det! :)
- Finn billige billetter.
Det første jeg alltid gjør når jeg skal planlegge ferie, er så klart å finne ut hvor jeg skal!
Hvis man ikke har et spesielt sted man vil dra, men for eksempel bare dra på en sydenferie kan det være lurt å sjekke for eksempel restplasser eller lavpriskalenderen på forskjellige flyselskaper. Det kan også være lurt å google hvilke land og feriemål som er billige å oppholde seg i, for noen veldig populære steder er ikke akkurat så billige. Eller så er det lurt å kjøpe billetter så lang tid i forveien som mulig om du ikke ønsker spontanturer via restplass eller stress.
- Finn et billig sted å bo.
Det kan være lurt å ikke alltid bestille hotell, men heller finne en egen leilighet man kan leie. Det er flere nettsider hvor folk legger ut leiligheter de leier ut, og ofte mye billigere enn de fleste hoteller. Fordelene med å leie leilighet er at du som oftest får ditt eget kjøkken, og generelt et større sted å oppholde seg i.
OBS! Husk alltid å les nøye igjennom hva som er inkludert i leiligheten, og les anmeldelser av utleieren før man leier! Dette har jeg lært på den harde måten! Husk også å finn ut hvor leiligheten ligger.
- Lage budsjett, og bruke pengene smart.
Det er alltid lurt å lage et budsjett når man er på ferie. Den letteste måten er å finne ut hvor mye penger man har, også dele det på antall dager man er der. Også deretter setter du opp en sum på hvor mye du vil bruke på mat og drikke i løpet av en dag, og ikke glem tips... Og resterende kan være for shopping, diverse og ekstra penger til mat.
FORDEL : Hvis man bor et sted med kjøkken kan man kjøpe mat som man tar med hjem, og ikke spise ute hver dag. Mange matbutikker i utlandet som har billige middager.

Følg meg gjerne på mine sosiale medier!
Instagram: Simat_al
Facebook: Simat Al-Kuhaili - Veien min til Miss Norway 2019
Jeg søker samarbeidspartnere, så dersom det kan være interessant så kontakt meg på mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den..
Kommentarer
Så smart! Dette må jeg prøve på, man ønsker jo kun å få flotte turer, så hvorfor ikke gjøre det billig? Så smart !!
Ikke sant, og ikke alltid det dyreste er det beste heller!!