fbpx

Mamma, en ubetalt og undervurdert superhelt

IMG_205_20230612-125204_1

(Foto: David Farias)

I dag har mammaen min bursdag. I forbindelse med dette har jeg lett etter gaver, og andre måter å gjøre denne dagen perfekt. Jeg kom da over en video hvor ei dame fortalte at en mamma er både en kokk, innkjøper, terapeut, manager, nanny, rydde/vaske dame, sjåfør og så mye mer. Kort sagt gjør mødre en enorm jobb, som ofte blir undervurdert. 

Dette fikk meg til å innse litt mer, hvor mye min mamma gjør for meg. Jeg har alltid tenkt at hun gjør mye, og satt veldig stor pris på det. Men etter som jeg blir eldre innser jeg at mødre gjør så mye mer, enn jeg trodde. De har en fulltidsjobb, får aldri ferie eller fri, og ikke noe betalt. Med andre ord er mødre ekte superhelter. 

Sett pris på alt de gjør, og vis at du ikke tar dem for gitt. For det er ingen enkel jobb, og de fortjener masse ros. 

Så masse tusen takk mamma. Jeg setter stor pris på deg, og alt du gjør for meg. Gratulerer med dagen!

- Klem Andrea <3

(Bilde: https://www.therandomvibez.com/mothers-day-inspirational-quotes/#google_vignette

Ønsker du å jobbe med meg, eller har du noen spørsmål? Ikke nøl med å ta kontakt på mail
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den., eller på Instagram andrea_n_farias.  

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Hysterektomi kurerer IKKE endometriose
Lykkelig i møte med barndomsvenn!
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på