fbpx

Finalen i Miss World utsatt

(Foto: Amine Storrød fra Miss World i Puerto Rico - privat)

Det slo ned som en bombe på på torsdag kveld at hele Miss World-konkurransen måtte utsettes grunnet korona-smitte. Noe vi fikk vite bare timer før finalen skulle gjennomføres.

Smittevernet var ikke godt nok i Puerto Rico. Dermed må hele 97 finalister fra forskjellige land gjennomføre finalen først en gang i 2022. Miss World-organisasjonen sier det vil skje innen 90 dager. 

Vi var i kontakt med Norges skjønnhetsutøver Amine Storrød bare minutter etter hun ble kjent med utsettelsen. Hun var fryktelig lei seg for så å finne tilbake til optimismen noen timer senere. Amine har en jernvilje som trengs når noe uventet skjer.

Nå følger vi med på nye meldinger fra Miss World. Så må vi følge med hvordan reiserestriksjoner vil være fremover, nå som den nye omicron-varianten krever ekstra årvåkenhet. Hele verden er berørt og hvert land er tjent med å styrke helsesektoren mer enn i dag. 

Les mer i pressemelding fra Miss Wold, Facebook-siden til Amine i forbindelse med Miss World og Extraavisen: 

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

"Hun vil bli Miss Norway": Spalte i min hjembys lo...
Eksamen: 4 tips til å lette på eksamensstresset
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på