fbpx

"Hun vil bli Miss Norway": Spalte i min hjembys lokale avis

Skjermbilde

Her om dagen ble jeg intervjuet av min lokale avis på ytre helgeland i annledning min deltakelse i Miss Norway. Om hva min hensikt i konkurransen er, hva min hjertesak er og hvem jeg er som person.

 

Etter spørsmålet om hva som opptar meg akkurat nå, ble jeg spurt om jeg har noen erfaringer fra lignende konkurranser fra før, noe jeg ikke har. Dette er aller første gang jeg har vært med på noe lignende! Men som jeg svarte; det må være en første gang for alt.

Videre ble jeg spurt om hva det betyr for meg om jeg vinner Miss Norway. Betydningen av å vinne denne konkurransen er svært stor. Det betyr at jeg får satt søkelyset på min hjertesak, der budskapet er likestilling mellom ulike etnesiteter. Dette er et tema som står meg svært nært, og et tema som burde få større oppmerksomhet i dagens samfunn da vi er langt i fra å ha oppnådd noe i nærheten av likestilling. Dette gjelder både med tanke på rasisme og fordommer knyttet til ulike etnisiteter, samt fordelene/godene som er skjevfordelt mellom ulike etniske grupper.

Jeg ble også stilt spørsmålet om min beste og dårligste egenskap noe jeg syntes var veldig gøy da jeg er hundre prosent klar over svaret: Jeg tar ofte lett på ting, i god tro om at det ordner seg til slutt. Mitt mott er 'enten så går det bra eller så går det over', noe som får meg gjennom det meste, for jeg er ganske løsningsorientert av meg når alt kommer til alt.

Ellers handlet det mye om mine interesser & hobbyer: kickboksing, trening, mindre roller i tv- og reklameproduksjoner og jobb, studie & utdannelse: hvordan studietiden blir påvirket av korona, hva som er drømmejobben etter endt udtannelse, og personlighetstrekk: Hvordan andre ville beskrevet meg, min musikksmak, favoritt mat, hva som gjør meg glad og mye mer.

 

 

Linken til avisen: https://www.hblad.no/eavis/2021-12-18/

Tusen takk til Helgelands Blad og til journalist Snorre Nicolaisen!

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

God jul alle!
Finalen i Miss World utsatt
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på